Volejte + 420 222 703 205     info@zenron.cz    EN  RU  HU

FLORIDA

Miami – centrum zábavy a odpočinku známé jako „Americká riviéra“ nepřitahuje pouze turisty z celého světa.
Florida je populární destinací i mezi podnikateli a investory.

Proč si pro podnikání zvolit právě společnost na Floridě?

Když se podíváte na podnikatelské prostředí ve Spojených státech, zjistíte, že je vše hodně individuální. Každý stát je vhodný pro jiný typ podnikání a k jinému účelu. Při výběru byste měli být velmi důslední.

 • Společnosti založené na Floridě jsou vhodné pro investory, kteří chtějí ve státě podnikat fyzicky. Nedoporučujeme ne-rezidenční firmu.
 • Založení firmy je relativně snadné a rychlé, celý proces zabere něco mezi dvěma a pěti dny v závislosti na rychlosti úřadů. Jak se říká, čas jsou peníze!
 • Vyžadován je pouze jeden podílník a jeden ředitel. Obě funkce mohou být vykonávány stejnou osobou. Pokud podnikáte solo, Florida má pro vás perfektní podmínky.
 • Na rozdíl od jiných států není vyžadován žádný základní kapitál.

Zdanění.

Před zahájením podnikáním v USA je důležité projít si následující informace.
Ve Spojených státech jsou dva základní typy společností s odlišným zdaněním.

 • Prvním typem je Korporace (C-Corp), která platí daň z příjmů právnické osoby jak na federální, tak na státní úrovni. Chce-li firma vyplatit dividendy, vzniká jí povinnost zaplatit srážkovou daň z dividend, která se také platí na federální a státní úrovni. Tyto daně mohou být poměrně vysoké. Lze nicméně provést optimalizaci spočívající v žádosti americkému daňovému úřadu, aby vám umožnil platbu daně pouze na osobní úrovni (tím vzniká společnost typu S-Corp). To znamená, že pokud společnost vykáže zisk sto tisíc dolarů, daně se platí jako byste zisku dosáhli vy sami.
 • Druhým základním typem společnosti je Limited Liability Company (LLC), jejíž zisky jsou daněny přímo v poměru podílu společníků na vlastnictví.
 • Floridské "S" korporace nejsou zdanitelné subjekty. To znamená, že nemusíte po prvním roce vyplňovat daňové prohlášení, což opět šetří peníze.
 • Státní daň z příjmu je dalších 5.5%. Výhodou je, že Florida nedaní zisky jednotlivců. Základní sazba „daně z prodeje“ která, je aplikována u fyzicky prodávaných produktů, je 6%.

Daňový systém ve Spojených státech.

Daňový systém je ve Spojených státech poměrně komplikovaný a rozsáhlý. V systému existují federální daně určené pro financování federálních projektů a kromě toho existují daně státní, jejichž výše je určena separátně, každým státem zvlášť. Vzhledem k tomu, že rozsah státních daní je v jednotlivých státech rozdílný (často výrazně), jsou některé americké státy pro podnikání vhodnější více, některé méně. Federální daně z firemních příjmů se pohybují mezi 15% a 35% v závislosti na výši zdanitelného příjmu. Nejnižší sazba platí pro příjem ve výši 50 000 $. Obecně je daňový systém velmi komplexní a efektivní nastavení struktury placených daní je užitečné konzultovat s profesionály.

 

Hlavní výhody podnikání na Floridě:

 

 • V registru firem na Floridě není uveden majitel firmy, pouze její registrovaný agent a „manager“. Při výběru zisku ze společnosti zaplatí pak každý společník individuální daň ve výši cca 12 procent ze svého příjmu do $ 34 tis. /rok.
 • Stát Florida nemá požadavky na minimální kapitál společnosti.
 • Pokud koupíte nemovitost na floridskou právnickou osobu (firmu), nebudete muset platit dědickou daň z nemovitosti vlastněné na Floridě.
 • Daňová optimalizace Vašich příjmů.

 

Typ právní entity: Společnost s ručením omezeným (LLC)
Doba založení: 5 pracovních dnů
Počet akcionářů: v LLC s názvem "členové" minimálně 1, maximum není uvedeno.
Akcionáři: členové mohou být FO
Základní kapitál: není definován
Akcie na doručitele: není povoleno
Je požadována registrovaná adresa na Floridě.
Místní registrovaný agent je potřeba.
Ředitelé: na LLC s názvem "manažeři" mohou být jmenováni, ale LLC může pracovat bez manažera, takže minimální je 0.
Ředitelská rezidence: manažer na Floridě nemusí bydlet.

 

Zdanění

Daň z příjmů činí 5,5%. Osvobození od daně je prvních 50 000 USD tržeb.
Státní sazba daně z přidané hodnoty činí 6% za místní dodávky, místní obce stanovují DPH až 7,5%. Každý podnikatelský subjekt obchodující ve státě Florida se musí zaregistrovat k DPH. Nepoužívá se pro společnosti bez místních obchodů.
Dohody o zamezení dvojího zdanění s různými zeměmi se uplatňovaly, určující sazby daně z dividend, úroků a licenčních poplatků.
Účetnictví. Je nutné vedení účetnictví a příprava každoročního vrácení, podání daňového přiznání není nutné pro osoby, které nejsou rezidenty v USA.
Audit není povinný.
Anonymita a soukromí. Informace o ředitelích (manažerech) by měly být zveřejněny v registru společností.

Získejte nezávazný návrh ještě dnes. Zavolejte nám +420 222 703 205 , nebo vyplňte formulář níže.

Uvedené osobní údaje zpracováváme za účelem zaslání odpovědi na Váš dotaz. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů, budeme je používat pouze pro komunikaci s Vámi.
reCAPTCHA is required.