Volejte + 420 222 703 205     info@zenron.cz    EN  RU  HU

KALIFORNIE

Podíváte-li se na zakládání nového podnikání ve Spojených státech, zjistíte, že vše je velmi individuální a každý ze států USA je vhodný pro jiný typ byznysu. Pokud tedy vybíráte kde svoji firmu založit, je třeba být velmi opatrný. Kalifornský sen není snem, ale realitou. Je realitou v tak zásadních oborech, jako jsou zábavní průmysl, zemědělství, technologie atd.

Kalifornie a byznys přesně pro vás:

  • Kalifornie je jeden z největších a ekonomicky nejaktivnějších států USA. Peníze a příležitosti jsou zde na každém kroku, a pokud jste připraveni tvrdě pracovat, jistě na ně dosáhnete i vy.
  • Pokud je vaše podnikání nějakým způsobem spojeno s filmovým průmyslem, není pro něj lepšího místa, než je Kalifornie.
  • Pro podnikání je důležité i další centrum - Silicon Valley, ze kterého se stalo hlavní město technologických start-upů spojené s mnoha a mnoha projekty z celého světa.

Kalifornie je skvělou volbou pro technologické start-upy.

  • Pokud ovšem neplánujete realizovat své obchody přímo na kalifornském trhu, je lepší zvolit jinou americkou destinaci, která nabízí příznivější daňové prostředí.

Daňový systém. Před podnikáním v USA je důležité projít si následující informace. Ve Spojených státech jsou dva základní typy společností s odlišným zdaněním.

  • Prvním typem je Korporace (C-Corp), která platí daň z příjmů právnické osoby jak na federální, tak na státní úrovni. Chce-li firma vyplatit dividendy, vzniká jí povinnost zaplatit srážkovou daň z dividend, která se také platí na federální a státní úrovni. Tyto daně mohou být poměrně vysoké. Lze nicméně provést optimalizaci spočívající v žádosti americkému daňovému úřadu, aby vám umožnil platbu daně pouze na osobní úrovni (tím vzniká společnost typu S-Corp). To znamená, že pokud společnost vykáže zisk sto tisíc dolarů, daně se platí jako kdyby jste zisku dosáhli vy sami.
  • Druhým základním typem společnosti je Limited Liability Company (LLC), jejíž zisky jsou daněny přímo v poměru podílu společníků na vlastnictví. Oproti S-Corp nabízí tento typ společnosti vyšší daňovou flexibilitu.
  • Florida přidává k dani z příjmu dalších 5.5%. Výhodou ovšem je, že je na Floridě nulové zdanění na příjmy fyzických osob. Základní sazba prodejní daně, která je přidávána k fyzicky prodávaným produktům je 6%.

Daňový systém ve Spojených státech

Daňový systém je ve Spojených státech poměrně komplikovaný a rozsáhlý. V systému existují federální daně určené pro financování federálních projektů a kromě toho existují daně státní, jejichž výše je určena separátně, každým státem zvlášť. Vzhledem k tomu, že rozsah státních daní je v jednotlivých státech rozdílný (často výrazně), jsou některé americké státy pro podnikání vhodnější více, některé méně. Federální daně z firemních příjmů se pohybují mezi 15% a 35% v závislosti na výši zdanitelného příjmu. Nejnižší sazba platí pro příjem ve výši 50 000 $. Obecně je daňový systém velmi komplexní a efektivní nastavení struktury placených daní je užitečné konzultovat s profesionály.

 

Typ právní entity: Společnost s ručením omezeným (LLC)
Doba založení: 2 pracovní dny
Počet akcionářů: v LLC s názvem "členové" minimálně 1, maximum není uvedeno.
Akcionáři: členové mohou být FO nebo podnikatelské subjekty.
Základní kapitál: není definováno
Akcie na doručitele: není povoleno
Je požadována registrovaná adresa v Delaware.
Místní registrovaný agent je potřeba.
Ředitelé: na LLC s názvem "manažeři" mohou být jmenováni, ale LLC může pracovat bez manažera, takže minimální je 0.
Rezidentská funkce ředitele: Manažeři nemusí bydlet v Kalifornii.

Zdanění

Daň z příjmů je 0 pro LLC. (8,84% u firem)
Roční franšízová daň 800 USD.
Dividendy, licenční poplatky, sazba daně z úroků činí 30%
Státní sazba DPH je 7,5%, místní obce stanoví DPH až do výše 10%.
Dohody o zamezení dvojího zdanění s různými zeměmi se uplatňovaly, určující sazby daně z dividend, úroků a licenčních poplatků.
Účetnictví: Vedení účetnictví a příprava účtů je nutná, podání daňového přiznání není pro nerezidenty nezbytné.
Audit není povinný.
Anonymita a soukromí. Informace o ředitelích (správcích) a akcionáři nejsou zveřejněny v registru společností.

Získejte nezávazný návrh ještě dnes. Zavolejte nám +420 222 703 205 , nebo vyplňte formulář níže.

Uvedené osobní údaje zpracováváme za účelem zaslání odpovědi na Váš dotaz. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů, budeme je používat pouze pro komunikaci s Vámi.
reCAPTCHA is required.