Volejte + 420 222 703 205     info@zenron.cz    EN  RU  HU

RAKOUSKO

Rakousko je jednou z ekonomicky nejvýkonnějších zemí Evropské unie a zároveň naším sousedem, to je dostatečným důvodem, proč podnikat v Rakousku. V daňové oblasti je země atraktivní především pro holdingové společnosti, které dosáhnou na četné daňové úlevy.

Proč začít s podnikáním v Rakousku?

  • Prestiž. Rakousko je jednou z nejrozvinutějších zemí v Evropské unii.
  • Se svojí dlouhou tradicí volného trhu a podnikatelského prostředí patří k zemím, které jsou nejlépe oceňovány Světovou bankou i obchodními registry.
  • Příležitosti. Vzhledem k tomu, že je Rakousko naším jižním sousedem, je pro české občany zajímavou destinací a vhodným místem pro expanzi v podnikání.
  • Ačkoliv není rakouský právní a daňový systém nejjednodušší, stabilní podnikatelské prostředí, vymahatelnost práva a vstřícnost úřadů z něj dělá perfektní místo pro podnikání.
  • Nejčastější formou nově zakládaných společností je v Rakousku GmbH (Gesellschaft mit beschränkter Haftung), jedná se o společnost podobného typu jako česká společnost s ručením omezeným.
  • Společnost odpovídá za své závazky až do výše svého základního kapitálu, který v Rakousku činí 35 000 EUR (patří tak k nejvyšším v celé EU). Při vzniku společnosti musí být na bankovní účet splaceno minimálně 50% hodnoty základního kapitálu.
  • Pro založení společnosti je třeba jednoho podílníka a jednoho ředitele.
  • V Rakousku je nutné mít registrovanou adresu, můžete však využít virtuální kancelář a snížit tak náklady.
  • Další častou formou zakládaných společností je AG (Aktiengesellschaft), ekvivalentní české akciové společnosti. Podmínky pro založení AG jsou podobné jako u GmbH, základní kapitál je však 70 000 EUR a minimální hodnota akcie musí být 1 EUR.
  • Daň z příjmu právnických osob je v porovnání s Českou republikou vyšší, činí 25%. Navíc je zde pravidlo, že určitá minimální daň musí být zaplacena i v případě, že firma nedosáhne zisku. Pro firmu typu GmbH tato daň činí 1 750 EUR za rok a 3 500 EUR za rok pro firmu typu AG. Ve většině případů je sazba pro daň z přidané hodnoty 20%, v některých případech je aplikována snížená sazba 10%, např. v případě potravin, turistických služeb atd. Povinnost registrovat se k platbě DPH nastává u společnosti s ročním obratem 30 000 EUR.

INVESTICE V RAKOUSKU

S výjimkou několika odvětví (státní monopoly, rozhlas, televize, telefonní a poštovní služby, dodávky plynu a elektřiny) mají jak domácí, tak zahraniční podnikatelé volnost v umístění svých aktivit. Konkurují na stejné úrovni s veřejnými podniky v přístupu na trh i v opatřování úvěrů a ostatních obchodních aktivitách. Ve většině podnikatelských aktivit je dovoleno 100% zahraniční vlastnictví. V Rakousku nejsou tak výrazné investiční pobídky, jako v jiných státech Evropské unie. Rozhodování o investicích však pozitivně ovlivňují další faktory, mezi něž patří zejména stabilní prostředí, relativně vysoká právní jistota, dobrá infrastruktura, výhody v logistice a bankovnictví, po založení firmy automatické členství v hospodářské komoře s možností využívat jejích služeb, kvalifikovaná pracovní síla a v neposlední řadě výhodná geografická poloha. Mnohé zahraniční, mezinárodní firmy mají své sídlo ve Vídni a odsud zpracovávají trhy střední a východní Evropy

Založte si společnost v Rakousku.

 

Typ právní entity: Obchodní společnosti Austrian LLC- Gmbh
Doba založení: 10 pracovních dnů + 12 dní registrace DPH
Počet akcionářů: minimálně 1, maximum není uvedeno.
Akcionáři: FO nebo společnosti.
Základní kapitál: minimálně 35000 EUR
Místní registrovaná adresa v Rakousku je nutná.
Místní registrovaný agent není potřeba.
Ředitelé: minimálně 1. Může být FO nebo společnost.
Rezidentská funkce ředitele: není nutné být rezidentem.
Účetnictví. Vedení účetnictví a sestavování ročních účetních závěrek je povinné
Audit je povinný.
Anonymita a soukromí. Informace o ředitelích a akcionářích jsou přístupné veřejnosti

Zdanění

Daň z příjmu právnických osob (%) 25
Daň z kapitálových zisků (%) 25
Srážková daň (%)
Dividendy 25 / 27.5
Úroky (pouze z bankovních vkladů a cenných papírů) 0/25
Licenční poplatky z patentů, know-how atd. 20
Čisté provozní ztráty (roky)
Daň z přidané hodnoty - standardní 20%, snížená 10/13%

Získejte nezávazný návrh ještě dnes. Zavolejte nám +420 222 703 205 , nebo vyplňte formulář níže.

Uvedené osobní údaje zpracováváme za účelem zaslání odpovědi na Váš dotaz. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů, budeme je používat pouze pro komunikaci s Vámi.
reCAPTCHA is required.