Volejte + 420 222 703 205     info@zenron.cz    EN  RU  HU

SAMOA

Samoa je stát v západní části souostroví Samoa nacházející se v Polynésii. V současnosti se jedná o jednu z nejvšestrannějších jurisdikcí pro založení offshore společnosti. Země svoji offshore legislativu šila na míru především robustní a flexibilní ochraně majetku. Podobně jako u ostatních standardních offshore jurisdikcí samojské společnosti přinášejí užitek zejména v roli offshore akcionářů a společností spravující majetek.

Hlavní výhody založení společnosti na Samoe:

  • Politická a ekonomická stabilita
  • Vyspělý právní systém týkající se offshore společností a obchodních korporací
  • Rozvinutá infrastruktura a komunikace
  • Kvalifikovaná pracovní síla
  • Možnost ubytování ve kvalitních hotelových řetězcích
  • Nulové zdanění bankovních transakcí
  • Nulová devizová kontrola a regulace
  • Nulové zdanění zisku včetně kapitálových zisků

Offshore společnost založená na Samoe je vhodná pro ochranu majetku, kde patří mezi nejsilnější offshore struktury na světě. To je umožněno zákonem z roku 1987 o mezinárodních společnostech, který umožňuje, že při vzniku určité události může člen společnosti rozhodnout o převedení obchodního podílu jiné osobě. Určitou událostí může být soudní příkaz, vyvlastnění nebo jiná specifická událost. Příkladem může být situace, kdy zahraniční soud vydá příkaz k zabavení majetku, což může být firmou bráno jako specifická událost a může okamžitě přesunout vlastnictví společnosti na jinou osobu.

Další výhodou je možnost snížení administrativního poplatku vládě předplacením několika let dopředu. Základní sazbu 300$ je tak možné snížit na 100$.

Jako ve většině podobných offshore jurisdikcích, společnost založená na Samoe musí mít jednoho akcionáře a jednoho ředitele, jejichž jména se neobjevují nikde ve veřejném rejstříku, neplatí daně, nevede účetnictví, audit je nepovinný a valná hromada se může konat kdekoliv ve světě.

V roce 2012 přišla Samoa s novou právní úpravou, která vychází ze zákona o mezinárodních společnostech. Jedná se o tzv. Special Purpose International Companies (SPIC), které jsou hybridní formou a skýtají v sobě prvky společnosti a nadace. Firma musí mít ředitele, ale nemá žádné akcionáře. Všechny společnosti vlastněné SPIC tedy nemají žádného legálního vlastníka, a jsou tak vhodné pro ochranu majetku. Tento druh společnosti je jedinečný pro Samou a vedl k rozvoji Samoy jako daňového ráje. SPIC společnosti jsou stálé poměrně neznámé, ale kvůli svým možnostem, které nabízejí, se dá očekávat jejich budoucí rozmach.

Samoa je oblíbeným daňovým rájem zejména pro asijské firmy. V současnosti je Samoa druhou nejoblíbenější offshore jurisdikcí pro tři největší asijské ekonomiky – Čínu, Hongkong a Tchaj-wan. O její oblíbenosti svědčí i fakt, že vloni byla v Číně investována miliarda dolarů prostřednictvím společností registrovaných na Samoe, a tak se Samoa stala desátým největším zdrojem přímých zahraničních investic v Číně.  

Přestože je Samoa poměrně neznámým daňovým rájem pro evropské společnosti, ty asijské již její výhody a možnosti využití objevily a je jimi hojně využívána. Tento trend bude dále pokračovat, a tak Samoa bude nabývat na atraktivitě i pro evropské klienty, kteří tak získají lepší přístup k výhodám, které v sobě tento daňový ráj ukrývá.

 

Typ právní entity: Mezinárodní společnosti
Doba založení: 10 pracovních dnů
Počet akcionářů: minimálně 1, maximum není uvedeno.
Akcionáři: FO nebo společnosti
Základní kapitál: minimálně 1 USD, standard je 1 000 000 USD.
Akcie na doručitele: není povoleno
Samostatná adresa je nezbytně nutná.
Místní registrovaný agent je potřeba.
Ředitelé: minimálně 1. Může být FO nebo společnost.
Rezidentská funkce ředitele: není nutně v zemi

Zdanění

Daň z příjmů právnických osob je NIL (27% pouze na samoanském území).
Daň z kapitálových zisků činí 27% (pouze na zdroji Samoan).
DPH platí pro místní podniky. Registrace DPH je povinná, pokud zdanitelný obrat společnosti v Samoa činí za posledních 12 měsíců více než 78000 USD (přibližně 70200 EUR).
Pravidelná sazba DPH je 15 procent.
Dohody o zamezení dvojího zdanění nejsou použitelné
Účetnictví. Vedení účetnictví a příprava roční návratnosti je nutné, podání není nutné.
Audit není povinný.
Anonymita a soukromí. Informace o představenstvu a akcionáři v obchodním rejstříku nesmí být zpřístupněny.

Získejte nezávazný návrh ještě dnes. Zavolejte nám +420 222 703 205 , nebo vyplňte formulář níže.

Uvedené osobní údaje zpracováváme za účelem zaslání odpovědi na Váš dotaz. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů, budeme je používat pouze pro komunikaci s Vámi.
reCAPTCHA is required.